Internal Interviews
Ο Χρήστος Συριώτης παρέα με τον Λουστράκο!
Παύλος ΛάμπρουΤην Κυριακή 01/03/2015, στις 21:00, ο Χρήστος Συριώτης στην εκπομπή "Που Πας Καλέ Μου Λουστράκο;"
Ο Χρήστος Συριώτης είναι απόφοιτος της δραματικής σχολής του Γ.Θεοδοσιάδη . Έπαιξε σε θεατρικές παραστάσεις όπως : Άμλετ, Φοίνισσες, Ερωφίλη, Οιδίπους Τύραννος, Επιθεωρητής, Μάλα, Δείπνο ηλιθίων, Λυδία, Οι επισκέπτες, Γαμήλια δεξίωση, Ασκητική, Άμλετ comedy, Ολόκληρος ο Σαίξπηρ σε μια ώρα, Μη γελάτε είναι σοβαρό, Χαρτοπαίχτρα, Μαύρη κωμωδία, Κύκλος με την κιμωλία, Ειρήνη κ.α.
Ενδεικτικά αναφέρουμε μερικές συνεργασίες του με τους: Γιώργο Κιμούλη, Άννα Συνοδινού, Γρηγόρη Βαλτινό, Τάκη Ζαχαράτο, Πέτρο Φιλιππίδη , Γιάννη Νικολαίδη, Νίκο Χαραλάμπους,Γιάννη Kαραχισαρίδη, Andriew Visnevski, Ηλία Ασπρούδη, Γ. Κακλέα, Κώστα Σπυρόπυλο, κ.α .
Εργάστηκε σα βοηθός σκηνοθέτη σε αρκετές θεατρικές παραστάσεις και το 2004 διασκεύασε και σκηνοθέτησε το έργο του Νίκου Καζαντζάκη Ασκητική.
Έχει λάβει μέρος σε αρκετές δημοφιλείς τηλεοπτικές σειρές, κινηματογραφικές ταινίες, με τελευταία τη συμμετοχή του στην ταινία του Γ. Σμαραγδή «ο Θεός αγαπάει το χαβιάρι», και δανείζει τη φωνή του σε πολλές μεταγλωττισμένες παιδικές ταινίες.
Το έργο «Τι κοιτάτε, ρε ;» γράφτηκε ένα χρόνο πριν, από τον ίδιο.
Περισσότερα : Syriotis
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΑΚΟΜΑ
![](https://www.boemradio.gr/media/uploads_image/2024/07/24/p1i3i0b9rg17u1mei9jd1adhgdi3u_400x300.jpg)
Ήρωες του Gerald Sibleyras
Το Από Μηχανής θέατρο παρουσιάζει την πολυβραβευμένη κωμωδία Ήρωες του διάσημου συγγραφέα Gerald Sibleyras σε σκηνοθεσία Δημήτρη Μυλωνά και μετάφραση της Μαριάννας Τόλη....
![](https://www.boemradio.gr/media/uploads_image/2024/07/24/p1i3hvjf2c1l0n1m1g15ocpg6qvl2v_400x300.jpg)
49ο Φεστιβάλ Αισχύλεια 2024
Το ιστορικό φεστιβάλ επιστρέφει για μια ακόμη χρονιά στην πόλη της Ελευσίνας | Έναρξη: 30 Αυγούστου στο Παλαιό Ελαιουργείο Ελευσίνας...
Σχόλια χρηστών
Για να συμμετέχετε στην συζήτηση πρέπει να γίνετε μέλη. Λάβετε μέρος σε κάποια συζήτηση κάνοντας roll-over στο αρχικό σχόλιο και πατήστε το κουμπί "Απάντηση". Για να εισάγετε ένα νέο σχόλιο χρησιμοποιήστε την φόρμα στο τέλος της λίστας.
Παύλος Λάμπρου
Και τα δικά μας χαιρετίσματα από τα πάτρια!!!
Ελπίζουμε να τον ξανάχουμε σύντομα κοντά μας!!!!
Adonis Sergio
χαιρετισματα απο αλλες πολιτείες....η φωνη του Χρηστου στο ipod σημαινει μονο αισιοδοξια...ενταξει ειναι ανοιξη τωρα τελείωσε , έστω κι αν χιονιζει εδω. Να στε καλα παιδια!! καλη συνεχεια. Άδωνις.